Jmenuji se Jana a jsem máma dvou dětí - Kubíka a Adélky. S nimi jsem naplno poznala význam slova láska. A když už jsme u té lásky, tak kromě těchto dvou cipísků miluji léto, moře a jídlo - a to hodně! Ráda si mlsám sladké, protože to miluji úplně nejvíc. Ale dnes už si sladím jinak - s dětmi jsem totiž začala "řešit" kvalitu toho, co jím.


Syn se v podstatě od narození potýkal s trávícími problémy. Podezření na celiakii se naštěstí nepotvrdilo, intolerance na kravské mléko však ano. Probděli jsme hodně nocí přemýšlením, co dělat. Jak se stravovat, aby jídlo jen neprošlo tělem (a někdy to bylo i rychlostí jedoucího vlaku). Kdo má potíže s trávením, ví, o čem píšu. Hledali jsme, klopýtali a zase vstávali - věděli jsme, že změna jídelníčku je nezbytná. A bylo nám doporučeno vyřadit z jídelníčku tři bílé potraviny - mouku, mléko a cukr. A tak odstartovala naše CESTA K MEDU...

Kromě svých báječných dětí mám také báječnou mámu, která jakožto vesnické dítě měla k výrobě domácích dobrot vždycky blíž než já. A vždycky ráda pekla a zavařovala. Vzpomínám na nesčetná nedělní dopoledne, kdy nadšeně připravovala moučníky, bez kterých by prostě nebyl nedělní oběd kompletní. Už jako malá pomáhala babičce v kuchyni a ta jí nazývala "oblizmiskou" a s úsměvem jí nechávala v misce zbytek našlehaných dobrot, které vylizovala. A s touto celoživotní vášní k pečení a zavařování se do naší vynucené změny ve stravování vrhla naplno s námi. Začala nás zahrnovat hromadou domácích produktů, které nejenže byly zdravé, ale taky skvěle chutnaly. A to nejen nám, ale i dětem a vlastně všem, kterým se dostaly pod ruky a na jazyk.

A pak už byl jen krůček k myšlence poslat to dál. Myslím, že by byla škoda nechat si tyto poklady jen pro sebe. Kolem sebe vidím stále sílící touhu maminek připravovat pro své rodiny zdravé domácí produkty. A tak na tomto webu nabízím recepty a spoustu dalšího čtení o ovoci a jeho blahodárném vlivu na lidské zdraví.


Ať se vám tu líbí a najdete tu inspiraci a chuť dělat to jinak!